Dobová razidla biskupa Karla II. Liechtensteina
Na základě zákazu Marie Terezie byla činnost kroměřížské mincovny násilně ukončena. Dle dekretu ze dne 31. října 1759 bylo veškeré zařízení naloženo na vozy a odvezeno do císařské mincovny ve Vídni, kde část inventáře byla pravděpodobně použita, zbytek byl zničen. Vykonavatelem tohoto nařízení byl císařský vardajn Antonín Stehr. O tomto zákroku pojednává článek Vladimíra Nopa - J.A. Stehr a jeho podíl na likvidaci kroměřížské mincovny, otištěný ve Studii Muzea Kroměřížska 80.
V roce 1984 byl uskutečněn autobusový zájezd členů pobočky do Vídně, a to zejména do mincovního kabinetu. Naší výpravě se velmi ochotně věnovali Dr. Koch a Dr. Jungwirth, kteří si se zájmem vyslechli osud kroměřížské mincovny a přislíbili, že zjistí, zdali se ve vídeňském muzeu nenachází předměty z této konfiskace. K naší velké radosti nám za nějaký čas oznámili, že v depozitu nalezli tři razidla patřící Karlu II. Liechtensteinovi, pocházející z Kroměříže. Protože nebylo možné nám tyto originály darovat, zajistil Dr. Jungwirth výrobu jejich přesných kopií a ty nám zaslali výměnou za 10 novodobých medailí.
Jedná se o dvě razidla o průměru 64 mm, určené pro ražbu zlatých medailí. Kolky jsou signovány C - H (Kryštov Hoffmann) a jejich zlatý odražek o váze 20 dukátu je uloženy v arcibiskupské sbírce v Kroměříži (KE 14047, Taul 97). Reversní razidlo bylo dále použito pro ražbu zlatých a stříbrných medailí (KE 13517, a KE 13518), portrétní strana těchto ražeb je však odlišná. Třetí razidlo je aversní kolek pro medaili průměru 77 mm (Taul 96). Taul popisuje sádrový odlitek razidla a odkazuje se na sbírku kolků, mincí a medailí bývalého hlavního mincovního úřadu ve Vídni. Popisuje tak zjevně toto razidlo. Odkaz na existující odražek chybí, ani v Arcibiskupské sbírce se taková medaile nenachází. Tyto ražební kolky jsou němým svědkem zaniklé slávy kroměřížské mincovny.